Nazirliyin Kollegiyası
№ 05; 06.02.2015 - “Ötürücü radiotexniki obyektlərin yerləşdirilməsinə və istismarına dair sanitariya normaları və qaydaları”nın təsdiq edilməsi barədə
• №05
Ötürücü radiotexniki obyektlərin yerləşdirilməsinə və istismarına dair sanitariya normaları və qaydaları (Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi Kollegiyasının 06 fevral 2015-ci il tarixli 05 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmişdir)
№ 26; 29.05.2015 - "Nikaha daxil olan şəxslərin tibbi müayinəsi ilə bağlı “Azərbaycan Respublikasının Ailə Məcəlləsində dəyişikliklərin edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2014-cü il 15 dekabr tarixli 389 nömrəli Fərmanının icrası bar
• №26
Aptek təşkilatlarından dərman vasitələrinin buraxılması QAYDALARI (Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi Kollegiyasının 21 oktyabr 2015-ci il tarixli 57 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmişdir, 1 nömrəli əlavə)
• №57
№ 69; 27.11.2015 - “Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin 2012-ci il 12 oktyabr tarixli 01-Q nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının Səhiyyə Nazirliyi tərəfindən baxılan inzibati xətalar haqqında işlərə dair sənədlər və onları
• №69
№ 75; 25.12.2015 - “Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi tərəfindən 2015-ci il ərzində görülmüş işlər barədə”

Коллегия Министерства
№ 05; 02.06.2015 - Об утверждении «Санитарных норм и правил размещения и эксплуатации передающих радиотехнических средств»
• №05
Санитарные нормы и правила размещения и эксплуатации передающих радиотехнических объектов (утверждены решением Коллегии Министерства здравоохранения Азербайджанской Республики от 6 февраля 2015 года № 05)
№ 26; 29.05.2015 - «Указ Президента Азербайджанской Республики от 15 декабря 2014 года № 389 «О внесении изменений в Семейный Кодекс Азербайджанской Республики» о медицинском освидетельствовании лиц, вступающих в брак.
• №26
ПРАВИЛА отпуска лекарственных средств из аптечных организаций (утверждены решением Коллегии Министерства Здравоохранения Азербайджанской Республики от 21 октября 2015 года № 57, приложение № 1)
• №57
№ 69; 27.11.2015 - «Документы по делам об административных ошибках, рассмотренные Министерством здравоохранения Азербайджанской Республики, утвержденные решением Министерства здравоохранения Азербайджанской Республики № 01-Q от 12 октября 2012 года, и их
• №69
№ 75; 25.12.2015 - «О работе, проделанной Министерством здравоохранения Азербайджанской Республики в 2015 году»