Səhiyyə naziri Teymur Musayevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti Ümumdünya Səhiyyə Assambleyasının 75-ci sessiyasında iştirak edir
Mayın 22-də Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının (ÜST) İsveçrə Konfederasiyasının Cenevrə şəhərində yerləşən mənzil qərargahında Ümumdünya Səhiyyə Assambleyasının 75-ci sessiyasının açılış mərasimi keçirilib.
Azərbaycan Respublikası Assambleyada səhiyyə naziri Teymur Musayevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə təmsil olunur.
Assambleya çərçivəsində ÜST-nin Avropa üzrə Regional direktoru Hans Henri P.Kluge ilə Azərbaycan nümayəndə heyəti arasında ikitərəfli görüş keçirilib. Azərbaycan Respublikasının Cenevrə şəhərində BMT Bölməsi və Digər Beynəlxalq Təşkilatlar yanında daimi nümayəndəsi, fövqəladə və səlahiyyətli səfir Qalib İsrafilovun da iştirak etdiyi görüşdə təşkilatla ölkəmiz arasında mövcud sıx əlaqələr və səhiyyə sahəsində gələcək əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub.
Qeyd edək ki, Ümumdünya Səhiyyə Assambleyasının yubiley sessiyası çərçivəsində səhiyyə naziri Teymur Musayevin plenar iclasda çıxışı, təşkilatın üzv ölkələrinin səhiyyə nazirləri ilə ikitərəfli görüşlər və digər işçi tədbirlərin keçirilməsi planlaşdırılır.

Делегация во главе с министром здравоохранения Теймуром Мусаевым принимает участие в 75-й сессии Всемирной ассамблеи здравоохранения
22 мая в штаб-квартире Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) в Женеве (Швейцария) состоялась церемония открытия 75-й сессии Всемирной ассамблеи здравоохранения.
Азербайджанская Республика представлена ​​на 75-й сессии Ассамблеи делегацией во главе с министром здравоохранения Теймуром Мусаевым.
В рамках Ассамблеи здравоохранения состоялась двусторонняя встреча между директором Европейского регионального бюро ВОЗ Хансом Генри П. Клюге и азербайджанской делегацией. Во встрече, в которой также принял участие постоянный представитель Азербайджанской Республики в отделении ООН в городе Женева и при других международных организациях, чрезвычайный и полномочный посол Галиб Исрафилов, было обсуждено сотрудничество между организацией и Азербайджаном, а также перспективы будущего сотрудничества в области здравоохранения.
Следует отметить, что в рамках юбилейной сессии Всемирной ассамблеи здравоохранения министр здравоохранения Теймур Мусаев выступит на пленарном заседании, планируется проведение двусторонних встреч с министрами здравоохранения стран-членов и другие рабочие мероприятия.