Azərbaycanın Səhiyyə Nazirliyində Qlobal Fondun Missiyası ilə görüş keçirilib
Azərbaycanın Səhiyyə Nazirliyində Qlobal Fondun Şərqi Avropa və Mərkəzi Asiya ölkələri üzrə layihə rəhbəri Olqa Avdeyevanın başçılıq etdiyi Missiya ilə görüş keçirilib.
Qonaqları salamlayan səhiyyə naziri Teymur Musayev Azərbaycanın Qlobal Fondla əlaqələrə və əməkdaşlığa hər zaman önəm verdiyini qeyd edib: “2005-ci ildən QİÇS, Vərəm və Malyariya ilə mübarizə üzrə Qlobal Fond Azərbaycanda vərəm əleyhinə fəaliyyətin dəstəklənməsində yaxından iştirak edir. Hazırda Azərbaycanda Qlobal Fondun layihələri davamlı olaraq həyata keçirilir və ölkəmizin vərəmlə mübarizəsinə böyük töhfə verir. Son zamanlar Səhiyyə Nazirliyinin Qlobal Fondun missiyaları ilə mütəmadi keçirilən görüşləri əməkdaşlığımızın inkişafına böyük dəstəkdir”.
Sonda Teymur Musayev Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyi ilə Qlobal Fond arasında səmərəli əməkdaşlığın daha da uğurla inkişaf etdiriləcəyinə ümidvar olduğunu deyib.
Öz növbəsində Qlobal Fondun Missiya rəhbəri Azərbaycanın AİDS və digər yoluxucu xəstəliklərə qarşı mübarizə sahəsində gördüyü işləri müsbət qiymətləndirərırık, göstəricilərin region üzrə uğurlu olduğunu bildirdi. Olqa Avdeyeva həmçinin son zamanlar Qlobal Fondun Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyi ilə birgə bir sıra mühüm layihələrin uğurla icra olunduğunu vurğuladı.

В Министерстве здравоохранения Азербайджана состоялась встреча с Миссией Глобального фонда
В Министерстве здравоохранения Азербайджана состоялась встреча с Миссией Глобального фонда (ГФ) во главе с руководителем проектов по странам Восточной Европы и Центральной Азии ГФ Ольгой Авдеевой.
Поприветствовав гостей, министр здравоохранения Теймур Мусаев подчеркнул, что Азербайджан придает большое значение сотрудничеству с Глобальным фондом: «С 2005 года Глобальный фонд для борьбы со СПИДом, туберкулезом и малярией активно участвует в содействии мероприятиям по борьбе с туберкулезом в нашей стране. В настоящее время в Азербайджане успешно реализуются проекты Глобального фонда, которые вносят большой и важный вклад в нашу борьбу с туберкулезом. В то же время, регулярные встречи Министерства здравоохранения с миссиями Глобального фонда придают мощный импульс укреплению сотрудничества».
В завершение Теймур Мусаев выразил надежду на дальнейшее успешное развитие сотрудничества между Министерством здравоохранения Азербайджана и Глобальным фондом.
В свою очередь, глава Миссии Глобального фонда, положительно оценив работу, проделанную в Азербайджане по борьбе со СПИДом и другими инфекционными заболеваниями, указала на высокие показатели нашей страны в регионе в этой сфере. Ольга Авдеева также подчеркнула, что в последнее время Глобальный фонд совместно с Министерством здравоохранения Азербайджана успешно реализовал ряд важных проектов в нашей стране.