Səhiyyə Nazirliyi Tibb İşçilərinin Peşə Bayramı Gününü qeyd edib
İyunun 17-si ölkəmizdə Tibb İşçilərinin Peşə Bayramı Günü kimi qeyd olunur. Ümummilli lider Heydər Əliyevin 4 iyun 2001-ci il tarixli Sərəncamı ilə təsis edilmiş bu əlamətdar gün münasibətilə Səhiyyə Nazirliyi tərəfindən silsilə tədbirlər təşkil edilib.
Peşə bayramı münasibətilə səhiyyə naziri Teymur Musayev, nazirliyin struktur bölmələrinin və tabeli qurumlarının rəhbərləri Fəxri xiyabanı ziyarət ediblər. Ziyarət zamanı Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin əziz xatirəsi ehtiramla yad olunub, məzarı önünə gül dəstələri qoyulub.
Həmçinin görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə Əliyeva, tanınmış dövlət və elm xadimi Əziz Əliyev, eləcə də elm xadimi Tamerlan Əliyevin məzarları ziyarət edilərək, onların xatirəsi ehtiramla anılıb.
Daha sonra Səhiyyə Nazirliyinin kollektivi Şəhidlər xiyabanına gələrək Azərbaycanın müstəqilliyi və suverenliyi uğrunda canlarından keçmiş qəhrəman Vətən övladlarının xatirəsini yad edib, məzarları üzərinə gül dəstələri qoyublar.
Anım tədbirləri çərçivəsində xalqımızın milli-mənəvi dəyərlərinə, dövlətçilik ənənələrinə və səhiyyə sahəsinin inkişafında mühüm xidmətləri olmuş şəxsiyyətlərin xatirəsinə dərin ehtiram ifadə olunub.

В Министерстве здравоохранения отметили День медицинского работника
17 июня в нашей стране отмечается День медицинского работника. В связи с этой знаменательной датой, учрежденной Распоряжением Общенационального лидера Гейдара Алиева от 4 июня 2001 года, Министерством здравоохранения был организован ряд мероприятий.
По случаю профессионального праздника министр здравоохранения Теймур Мусаев вместе с руководителями структурных подразделений министерства и подведомственных учреждений посетил Аллею почетного захоронения. В ходе визита была с глубоким уважением почтена светлая память Общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева, к его могиле были возложены цветы.
Также были посещены могилы выдающегося ученого-офтальмолога, академика Зарифы Алиевой, известного государственного деятеля и ученого Азиза Алиева, а также видного ученого Тамерлана Алиева. Их память была почтена с глубоким уважением.
Затем коллектив Министерства здравоохранения посетил Аллею шехидов, где почтил память героических сынов Отечества, отдавших свои жизни за независимость и суверенитет Азербайджана. К их могилам были возложены цветы.
В рамках памятных мероприятий было выражено глубокое уважение к национально-духовным ценностям нашего народа, государственным традициям, а также памяти выдающихся личностей, внесших значительный вклад в развитие сферы здравоохранения.