Səhiyyə naziri İordaniyanın Azərbaycandakı səfiri ilə görüşüb
Səhiyyə naziri Teymur Musayev İordaniya Haşimilər Krallığının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Ömər Bərəkət əl-Naharla görüşüb.
Görüşdə səhiyyə sahəsində ikitərəfli əməkdaşlığın cari vəziyyəti və gələcək inkişaf perspektivləri ətrafında ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb. Tərəflər tibbi xidmətlərin təşkili, rəqəmsal səhiyyə, tibb elmi, əczaçılıq və qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin genişləndirilməsi məsələlərini müzakirə ediblər.
Teymur Musayev Azərbaycan ilə İordaniya arasında müxtəlif sahələrdə əməkdaşlıq münasibətlərinin mövcudluğunu vurğulayıb. Nazir səhiyyə sektorunda da qarşılıqlı təcrübə mübadiləsi, tibbi təhsil, səhiyyə mütəxəssislərinin hazırlanması və elmi-praktik əməkdaşlıq istiqamətlərində əlaqələrin inkişafı üçün əməkdaşlıq imkanlarının mövcud olduğunu qeyd edib.
Ömər Bərəkət əl-Nahar Azərbaycan ilə İordaniya arasında əlaqələrin dinamik şəkildə inkişaf etdiyini vurğulayıb. Səfir səhiyyə sahəsində əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi, qarşılıqlı səfərlərin təşkili və birgə layihələrin həyata keçirilməsinin hər iki ölkə üçün faydalı olacağını bildirib.
Görüşün sonunda tərəflər Azərbaycan və İordaniya arasında səhiyyə sahəsində əməkdaşlığın bundan sonra da uğurla davam edəcəyinə əminliklərini ifadə ediblər.

Министр здравоохранения встретился с Послом Иордании в Азербайджане
Министр здравоохранения Теймур Мусаев встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Иорданского Хашимитского Королевства в Азербайджанской Республике Омаром Баракатом Аль-Нахаром.
В ходе встречи состоялся обстоятельный обмен мнениями о текущем состоянии и перспективах развития двустороннего сотрудничества в сфере здравоохранения. Стороны обсудили вопросы организации медицинской помощи, цифрового здравоохранения, медицинской науки, фармацевтики, а также расширения взаимного обмена опытом.
Теймур Мусаев подчеркнул наличие сотрудничества между Азербайджаном и Иорданией в различных сферах. Министр отметил, что и в сфере здравоохранения существуют возможности для развития сотрудничества, в частности, в направлениях взаимного обмена опытом, медицинского образования, подготовки специалистов здравоохранения, а также научно-практического взаимодействия.
Омар Баракат Аль-Нахар отметил динамичное развитие отношений между Азербайджаном и Иорданией. Посол подчеркнул, что дальнейшее расширение сотрудничества в сфере здравоохранения, организация взаимных визитов и реализация совместных проектов принесут пользу обеим странам.
В завершение встречи стороны выразили уверенность в том, что сотрудничество между Азербайджаном и Иорданией в сфере здравоохранения и впредь будет успешно развиваться.