Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyində Belçika səfiri ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyində Belçikanın Krallığının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Julyen de Frepon ilə görüş keçirilib.
Qonaqları salamlayan səhiyyə naziri Teymur Musayev ölkələrimiz arasında tibb mütəxəssislərinin davamlı peşə təhsili sahəsində müasir metodiki və elmi-praktik təcrübə mübadiləsi üçün imkanların mövcudluğunu diqqətə çatdırıb. Teymur Musayev, həmçinin tibb işçilərinin təcrübə mübadiləsi və bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi üçün treninqlərin təşkilinin mümkünlüyünü qeyd edib. Nazirin sözlərinə görə, əczaçılıq sənayesində əməkdaşlıq potensialı da mövcuddur.
Öz növbəsində Julien de Frepon Azərbaycanın Səhiyyə Nazirliyi ilə əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsində maraqlı olduğunu bildirib.

В Министерстве здравоохранения Азербайджана состоялась встреча с послом Бельгии
В Министерстве здравоохранения Азербайджана состоялась встреча с чрезвычайным и полномочным послом Королевства Бельгия в нашей стране Жюльеном де Фрепоном.
Поприветствовав гостей, министр здравоохранения Теймур Мусаев указал на наличие условий для обмена современной методической и научно-практической информацией в области непрерывного профессионального обучения медицинских специалистов наших стран. Теймур Мусаев отметил возможности организации тренингов для медицинских работников по обмену опытом и повышению квалификации. По словам министра, также существует потенциал для сотрудничества в сфере фарминдустрии.
В свою очередь, Жюльен де Фрепон, выразил заинтересованность в развитии сотрудничества с Министерством здравоохранения Азербайджана.