Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyində Belçika səfiri ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyində Belçikanın Krallığının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Julyen de Frepon ilə görüş keçirilib.
Qonaqları salamlayan səhiyyə naziri Teymur Musayev ölkələrimiz arasında tibb mütəxəssislərinin davamlı peşə təhsili sahəsində müasir metodiki və elmi-praktik təcrübə mübadiləsi üçün imkanların mövcudluğunu diqqətə çatdırıb. Teymur Musayev, həmçinin tibb işçilərinin təcrübə mübadiləsi və bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi üçün treninqlərin təşkilinin mümkünlüyünü qeyd edib. Nazirin sözlərinə görə, əczaçılıq sənayesində əməkdaşlıq potensialı da mövcuddur.
Öz növbəsində Julien de Frepon Azərbaycanın Səhiyyə Nazirliyi ilə əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsində maraqlı olduğunu bildirib.

A meeting was held at the Ministry of Health of Azerbaijan with the Ambassador of Belgium
A meeting was held at the Ministry of Health of Azerbaijan with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Belgium to Azerbaijan, Julien de Fraipont.
Welcoming the guest, Minister of Health Teymur Musayev highlighted the opportunities for exchanging modern methodological, scientific, and practical experiences in the field of continuing professional education for medical specialists between the two countries. He also emphasized the potential for organizing training sessions to facilitate the exchange of expertise and enhance the skills of healthcare professionals. According to the minister, there is also significant potential for collaboration in the pharmaceutical industry.
In turn, Julien de Fraipont expressed Belgium's interest in further developing cooperation with Azerbaijan's Ministry of Health.