Azərbaycan Respublikasının səhiyyə naziri Teymur Musayevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti Kuba Respublikasında işgüzar səfərdədir
Azərbaycan Respublikasının səhiyyə naziri Teymur Musayevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini Kuba Respublikasının Baş naziri Manuel Marrero Kruz qəbul edib.
Görüşdə Kuba Respublikasının Baş naziri Azərbaycan və Kubanın tarixi milli liderləri arasındakı münasibətlərin xalqlar arasındakı əlaqələrin səviyyəsinə əhəmiyyətli təsirini qeyd edib və bundan məmnunluğunu bildirib.
Baş nazir Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Qoşulmama Hərəkatının beynəlxalq arenadakı nüfuzunun yüksəldiyini və aparıcı siyasi qüvvəyə malik təşkilata çevrildiyini xüsusilə vurğulayıb.
Manuel Marrero Kruz son dövrlər ölkələr arasındakı təmasların artdığını və müxtəlif sahələrdə birgə əməkdaşlıq üçün geniş perspektivlərin olduğunu qeyd edib.
Azərbaycan Republikasının səhiyyə naziri Teymur Musayev səmimi qəbul və qonaqpərvərliyə görə Kuba Respublikasının Baş naziri Manuel Marrero Kruza təşəkkürlərini bildirib. Nazir, bu səfərin ölkə rəhbərləri arasındakı münasibətlərin məntiqi nəticəsi olduğunu qeyd edib.

The delegation, led by the Minister of Health of the Republic of Azerbaijan, Teymur Musayev, is on a working visit to the Republic of Cuba
Prime Minister of the Republic of Cuba, Manuel Marrero Cruz, received the delegation led by the Minister of Health of the Republic of Azerbaijan, Teymur Musayev.
During the meeting, the Prime Minister of the Republic of Cuba highlighted the exceptional role of the national leaders of Azerbaijan and Cuba in developing friendly relations between our peoples.
The Prime Minister particularly emphasized that under the leadership of President Ilham Aliyev of the Republic of Azerbaijan, the Non-Aligned Movement has bolstered its authority and role on the international stage, transforming into an organization with significant political power.
Manuel Marrero Cruz noted that contacts between the countries have noticeably intensified recently, and there are broad prospects for joint cooperation in various spheres.
The Minister of Health of the Republic of Azerbaijan, Teymur Musayev, expressed gratitude to Prime Minister Manuel Marrero Cruz of the Republic of Cuba for the warm reception and hospitality. The Minister noted that this visit is a natural outcome of the relations between the leaders of our countries.