Səhiyyə Nazirliyinin mütəxəssis-eksperti Beynəlxalq Pediatriya Assosiasiyasının Daimi Komitəsinə üzv seçilib
Səhiyyə Nazirliyinin mütəxəssis-eksperti, pediatr Erkin Rəhimov Hindistanın Qandinaqar şəhərində keçirilən 30-cu Beynəlxalq Pediatriya Assosiasiyanın (IPA) konqresində iştirak edib.
Beynəlxalq konqresdə Azərbaycan Pediatriya Cəmiyyəti IPA-nın üzvlüyünə qəbul olunub. Eyni zamanda, Səhiyyə Nazirliyinin mütəxəssis-eksperti Beynəlxalq Pediatriya Assosiasiyasının ən ali idarəetmə orqanı olan Daimi Komitəyə (Standing Committee) Orta Asiya regionun təmsilçisi olaraq üzv seçilib.
Qeyd edək ki, 1910-cu ildə yaradılmış Beynəlxalq Pediatriya Assosiasiyasının tərkibinə 149 ölkədən olan 164 pediatrik peşə cəmiyyəti daxildir.

Специалист-эксперт Министерства здравоохранения избран членом Постоянного комитета Международной педиатрической ассоциации
Специалист-эксперт Министерства здравоохранения, врач-педиатр Эркин Рагимов принял участие в прошедшем в Гандинагаре (Индия) 30-м конгрессе Международной педиатрической ассоциации (IPA).
На международном конгрессе было принято решение о принятии Азербайджанского педиатрического общества в члены IPA. В то же время, специалист-эксперт Министерства здравоохранения был избран членом Постоянного комитета (Standing Committee) Международной педиатрической ассоциации, как представитель Центрально-Азиатского региона.
Следует отметить, что в Международную педиатрическую ассоциацию, основанную в 1910 году, входят 164 педиатрических общества из 149 стран мира.