Səhiyyə naziri Yunanıstanın Azərbaycandakı səfiri ilə görüşüb
Səhiyyə naziri Teymur Musayev Yunanıstan Respublikasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Maria Papakonstantinu ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı tərəflər səhiyyə sisteminin inkişafı, tibbi təhsil, ixtisaslı kadr hazırlığı, rəqəmsal səhiyyə həlləri, eləcə də ictimai səhiyyə sahəsində əməkdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Teymur Musayev ölkəmizdə səhiyyə sahəsində həyata keçirilən islahatlar, əhalinin tibbi xidmətlərə çıxışının yaxşılaşdırılması, səhiyyənin rəqəmsallaşdırılması istiqamətində görülən işlər və səhiyyə infrastrukturunun müasirləşdirilməsi barədə məlumat verib.
Səfir göstərilən qonaqpərvərliyə görə təşəkkürünü bildirərək, Yunanıstanın Azərbaycan ilə səhiyyə sahəsində əməkdaşlığın inkişafına önəm verdiyini qeyd edib. O, iki ölkənin aidiyyəti qurumları arasında əlaqələrin daha da genişləndirilməsi üçün qarşılıqlı marağın mövcud olduğunu vurğulayıb.

Министр здравоохранения встретился с послом Греции в Азербайджане
Министр здравоохранения Азербайджанской Республики Теймур Мусаев провёл встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Греческой Республики в Азербайджане Марией Папаконстантину.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по вопросам развития системы здравоохранения, медицинского образования, подготовки квалифицированных кадров, цифровых решений в сфере здравоохранения, а также возможностей сотрудничества в области общественного здравоохранения.
Теймур Мусаев проинформировал о проводимых в стране реформах в сфере здравоохранения, мерах по улучшению доступа населения к медицинским услугам, работах по цифровизации здравоохранения и модернизации инфраструктуры отрасли.
Посол поблагодарила за оказанное гостеприимство и отметила, что Греция придаёт большое значение развитию сотрудничества с Азербайджаном в сфере здравоохранения. Она подчеркнула наличие взаимной заинтересованности в дальнейшем расширении связей между профильными учреждениями двух стран.